Idea Leśnego Domku

 

Placówki „Leśnego Domku” to przede wszystkim rodzinna atmosfera zapewniająca Waszym pociechom odpowiednią opiekę, właściwy rozwój i ciągłe zdobywanie nowych umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Podstawowym fundamentem funkcjonowania placówek Leśnego Domku jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i opieki podczas nieobecności rodziców. Ponadto Państwa pociecha będzie miała możliwość rozwoju poprzez kreatywne zajęcia, które stworzy Nasza wykwalifikowana kadra. Doskonale wiemy, że każde z dzieci posiada niepowtarzalną osobowość i wrażliwość. Dlatego pragniemy otoczyć je właściwą troską i opieką dopasowaną indywidualnie do potrzeb każdego z nich. Konsultujemy z rodzicami postępy rozwojowe ich dzieci, proponujemy konsultacje psychologiczne, zachęcamy do samodoskonalenia się.

Nasze działania motywowane są chęcią zapewnienia podopiecznym możliwości nabywanie nowych umiejętności oraz rozwijania już nabytych. Chcemy zachęcać dzieci do poznawania siebie oraz dajemy możliwość twórczego poznawania otaczającego świata. W naszym Klubie zależy nam na atmosferze wzajemnego zaufania i poszanowania godności dziecka.

 

Kim jesteśmy?

 

MAJA PIOSEK

Moje wykształcenie opiera się na tytule magistra pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, który uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Ukończyłam również Kolegium Nauczycielskie w Bytomiu na kierunku Pedagogika Opiekuńcza i Pedagogika Resocjalizacyjna oraz studia podyplomowe na kierunku Oligofrenopedagogiki Posiadam Dyplom Nauczyciela Montessori nadany przez Polski Instytut Montessori. Interesuje mnie wszystko co związane z dzieckiem i jego rozwojem. Mówi się, że „tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba”… Nie wiem co mogłabym robić w życiu, gdyby nie praca z dziećmi. Jest to moja najważniejsza i największa pasja. Stawiam na samodzielność i indywidualność każdej małej istoty. Prywatnie jestem żoną i mamą Lenki. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, spotkać się z przyjaciółmi i podróżować.

ANETA RABIEJ

Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. Tytuł ten zdobyłam na Uniwersytecie Śląskim Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Posiadam również dyplom ukończenia Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu na kierunku Pedagogika Opiekuńcza, Pedagogiki Resocjalizacji oraz Certyfikat Sensoplastyka. W kontakcie z dziećmi najbardziej urzekają mnie nieograniczone pokłady radości i szczerości jaką dzielą się z drugim człowiekiem. Praca pedagoga to dla mnie przede wszystkim rozbudzanie potencjału, który drzemie w każdym dziecku oraz wspomaganie jego prawidłowego rozwoju. Prywatnie prowadzę rodzinne życie z mężem i córką Marcelinką. W wolnych chwilach natomiast lubię tworzyć dekoracje domowe, którymi obdarowuje najbliższych oraz zażyć ruchu w świeżym puchu czyli pojeździć na desce snowboardowej.