Drogi rodzicu, jeśli chciałbyś zapisać swoje dziecko do jednej z naszych placówek, to w pierwszej kolejność zadzwoń pod numery telefonów podane w zakładce kontakt. W trakcie rozmowy zapytamy Cię o kilka spraw dotyczących Twojego dziecka i umówimy się na spotkanie w naszej placówce. Na spotkaniu będziesz mógł poczuć atmosferę Leśnego Domku, poznać nas oraz zobaczyć w jaki sposób Twoje dziecko będzie spędzało czas w naszej placówce. Omówimy wszelkie kwestie dotyczące regulaminu oraz warunków umowy, szczegóły dotyczące wyżywienia oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

Zapisy trwają przez cały rok kalendarzowy – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Przed zapisaniem i przyjęciem każdego dziecka, rodzice mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć adaptacyjnych, które trwają tydzień czasu.

Wyprawka:

Prosimy rodziców dzieci, aby w pierwszym dniu przybycia dziecka do placówki mieli przygotowane ze sobą:

  • Zapasowe ubranka, tj. bielizna, koszulki, spodnie, skarpetki - 2 komplety,
  • Smoczek z zapinką (jeśli dziecko używa),
  • Butelki na mleko lub wodę, bądź kubek niekapek,
  • Pieluszki jednorazowe,
  • Środki higieny osobistej: chusteczki nawilżające i zwykłe, krem,
  • Ulubioną przytulankę dziecka/ kocyk/ poduszeczkę,
  • Worek na brudne ubranka,

Zajęcia adaptacyjne:

Ważnym elementem uczęszczania dziecka do placówki opieki dziennej jest wcześniejsze odbycie zajęć adaptacyjnych. Pomagają one dziecku przystosować się do nowej sytuacji i otoczenia, a także poczuć się pewnie. W naszych placówkach taka adaptacja trwa tydzień czasu i jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb rodziców i dzieci. Zajęcia adaptacyjne organizujemy dla każdego dziecka bezpłatnie. Oprócz tego każdy rodzic otrzyma od nas krótki poradnik adaptacyjny. Dodatkowo oferujemy konsultacje psychologiczne.